Bezplatný phishingový test

Dokážete odhaliť každú podvodnú e-mailovú správu? Pretestujte svoje schopnosti!

Pripravili sme pre vás bezplatný online test, ktorý preverí vaše schopnosti v odhaľovaní podvodných a phishingových emailových správ. Phishingový test obsahuje 15 ukážkových emailových správ a je len na vás, aby ste odhalili, či sa jedná o podvodnú phishingovú emailovú správu alebo o štandardnú bezpečnú správu. Myslíte si, že vás nezaskočí žiadna emailová správa, že na vás sú internetoví podvodníci krátki a nikdy vás nenachytajú? Nie je nič jednoduchšie ako vyskúšať náš bezplatný phishingový test a hneď budete mať jasno ako na tom ste. Po absolvovaní testu sa samozrejme dozviete aj výsledok, správne odpovede a vysvetlenie, prečo boli niektoré správy podvodné.

Phishingový test je optimalizovaný pre počítače a na mobilných zariadeniach nemusí fungovať správne. Test obsahuje ukážkové správy alebo webstránky, ktoré obsahujú internetové odkazy. Ukážky sú upravené tak, aby nebolo možné na internetové odkazy kliknúť. Internetové odkazy z ukážok v teste nekopírujte a ani neotvárajte v novom okne internetového prehliadača.

Spustiť phishingový online test

Online kurzy internetovej bezpečnosti zadarmo

Okrem online phishingového testu získate po registrácii aj bezplatný prístup k dvom online kurzom internetovej bezpečnosti pre dospelých:

Bezplatný kurz Prečo je internetová bezpečnosť dôležitá? – online kurz vás zoznámi so základnými bezpečnostnými problémami na internete. Ukáže vám ako pracuje myseľ internetového podvodníka, ako cieli svoje podvody, ako manipuluje s obeťou a aké praktiky využíva, aby obeť oklamal a okradol. Kurz by mal absolvovať úplne každý, aby pochopil ako internetový útočník pracuje a vedel ho odhaliť.

Bezplatný kurz Základy počítačovej bezpečnosti – online kurz vám predstaví základy bezpečnej práce s počítačom a inteligentnými mobilnými zariadeniami. Viete ako si nastaviť správne heslo? Prečo je dôležitá dvojfaktorová autentifikácia? Prečo nepoužívať verejné WiFi siete? Prečo môžu byť doplnky do internetového prehliadača nebezpečné? Prečo je dôležité zamykať svoj počítač alebo smartfón? Na tieto a ďalšie otázky vám odpovieme práve v tomto online kurze.

Každému odporúčame absolvovať minimálne bezplatné online kurzy internetovej bezpečnosti. Zaberie vám to maximálne jednu až dve hodiny, ale vedomosti, ktoré si z kurzov odnesiete sa vám zídu vždy, keď budete pracovať na počítači, alebo surfovať na internete vo svojom smartfóne.

;