EMAILOVÝ PHISHING

Podvodných phishingových správ pribúda

Pandémia COVID-19 pôsobila na kybernetických zločincov ako katalyzátor. Podľa dostupných štatistík sa počet rozoslaných phishingových emailových správ zvýšil až o 600% práve v tomto období. Jedným z najdôležitejších faktorov, ktorý tento nárast phishingových útokov spôsobil, bol prechod zamestnancov na prácu v režime home office (práca z domu). Veľa firiem na to žiaľ nebolo pripravených a kybernetickí útočníci sa snažili situáciu využiť vo svoj prospech. Kvalitne pripravenú phishingovú správu je niekedy veľmi ťažké odhaliť. Pomocnú ruku vám ponúka naša služba PhishAnalysis.

Služba PhishAnalysis vám pomôže v prípade, že sami neviete bezpečne vyhodnotiť prijatú emailovú správu. Podozrivú správu jednoducho prepošlete nám a počkáte na výsledok analýzy, ktorý vám príde ako odpoveď na emailovú adresu, z ktorej správu prepošlete. Za službou PhishAnalysis stoja bezpečnostní experti, ktorí dokážu správu dôkladne preveriť a vyhodnotiť jej bezpečnosť. Ihneď, ako je analýza správy dokončená, vám zašleme podrobné vyhodnotenie.

Každá neodhalená phishingová správa môže byť pre kybernetického útočníka vstupenkou do vašich firemných systémov. Služba PhishAnalysis vám pomôže vždy, keď vaši zamestnanci budú váhať nad bezpečnosťou prijatej emailovej správy.

Preveríme vašu poštu

Po aktivácii služby PhishAnalysis vám bude pridelená jedinečná emailová adresa, na ktorú môžu vaši zamestnanci zasielať všetky emailové správy určené na overenie. Ako odpoveď vám vždy príde výsledok analýzy, teda informácia o tom, či sa jedná o štandardnú alebo podvodnú správu. V prípade podvodnej emailovej správy vám zašleme aj podrobný popis, prečo bola správa vyhodnotená ako podvodná.

Máte akékoľvek ďalšie otázky k našim službám?


Radi vám zodpovieme akúkoľvek otázku, ktorá sa týka našich služieb. Kontaktovať nás môžete emailom, telefonicky alebo vyplnením kontaktného formulára.

DEMO verzia a cenník


Naše ceny sú transparentné - odvíjajú sa len od počtu zamestnancov, ktorí budú využívať naše vzdelávanie a služby.

Pre každého potenciálneho zákazníka sme pripravili DEMO verziu, kde sú dostupné prvé dva online kurzy bezplatne, a rovnako sa môžete zoznámiť s prostredím a jednotlivými funkciami našej služby SAFELab.

;