IT BEZPEČNOSŤ A ZAMESTNANCI

Prevencia = Vzdelávanie

V súčasnej dobe veľa firiem zanedbáva alebo úplne ignoruje prevenciu pred kybernetickým útokom. Až v 95% všetkých bezpečnostných incidentov sa jedná o zlyhanie ľudského faktoru, teda o zlyhanie zamestnanca. Na slovenskom trhu neexistovalo jednoduché a dostupné riešenie, ktoré by firmám pomohlo vzdelávať zamestnancov v oblasti IT bezpečnosti. Tento nedostatok sme sa rozhodli zmeniť my s naším projektom SAFELab.

Väčšina firiem nerieši IT bezpečnosť až do chvíle, kedy sa sami stanú obeťou kybernetického útoku. Toto je však najväčšia chyba, akú môže firma spraviť. Prečo? Prevencia je mnohonásobne lacnejšia ako riešenie následkov bezpečnostného incidentu. Skúste si sami predstaviť, čo by ste robili a aké finančné následky na vašu firmu by mal ransomware útok, ktorý by zašifroval dáta na počítačoch vašich zamestnancov a odstavil servery, na ktorých prevádzkujete a predávate svoje služby alebo tovar?

Naša služba SAFELab prináša jednoduché a cenovo dostupné online vzdelávanie v oblasti IT bezpečnosti. Podrobné online kurzy pre vašich zamestnancov zastrešujú všetky dôležité témy IT bezpečnosti a obsahujú veľké množstvo praktických ukážok, videoanalýz a návodov ako postupovať v rôznych situáciách. Pridajte sa medzi firmy, ktoré sa nestanú obeťou hackerov a kriminálnikov - pridajte sa medzi firmy, ktoré nezanedbali prevenciu.

Vzdelanie je ochrana

ONLINE KURZY IT BEZPEČNOSTI PRE FIRMY

Naučte svojich zamestnancov ako bezpečne používať pracovný počítač a internet na pracovisku, a aj mimo pracoviska. Naučte svojich zamestnancov odhaľovať podvodné emailové správy a phishing. Naučte ich ako identifikovať podvodné weby, internetové obchody alebo príspevky na Facebooku. Zoznámte svojich zamestnancov s tým, ako pracujú internetoví kriminálnici, ako fungujú telefonické podvody (tzv. vishing) a ako postupovať pri bezpečnostnom incidente. SAFELab.sk je najväčšia a najobsiahlejšia webová služba poskytujúca online vzdelanie v oblasti IT bezpečnosti pre firmy na Slovensku.

Služba SAFELab.sk vám ponúka podrobné online kurzy IT a internetovej bezpečnosti pre firmy, videokurzy a videoanalýzy podvodných phishingových webových stránok a emailových správ. Na názorných príkladoch naučíme vašich zamestnancov ako sa brániť pred phishingom a inými internetovými podvodmi. Všetky kurzy pripravil kvalifikovaný odborník Peter Daniška s dlhoročnou praxou a skúsenosťami.

0
0
0

VÁS A VAŠICH ZAMESTNANCOV NAUČÍME

  • Ako bezpečne používať pracovný počítač a smartfón
  • Ako bezpečne používať internet
  • Ako premýšľa a pracuje internetový útočník
  • Ako fungujú telefonické podvody a ako sa im brániť
  • Najčastejšie podvody cielené na majiteľov a manažment firmy
  • Ako spoľahlivo odhaliť phishingovú emailovú správu
  • Ako spoľahlivo odhaliť podvodnú webovú stránku
  • Čo je to sociálne inžinierstvo a ako je zneužívané
  • Ako postupovať pri bezpečnostnom incidente
  • Ako sa brániť pred podvodmi cielenými na zamestnanca

ONLINE TESTY PRE ZAMESTNANCOV

Štúdium online kurzov je len jedna časť vzdelávania. Pre vašich zamestnancov sme pripravili aj online testy pre každú jednu hlavnú tému IT bezpečnosti. Zamestnanci si môžu novozískané znalosti jednoducho preveriť a otestovať. Pripravili sme aj špeciálne phishingové testy, kedy sa zamestnancovi zobrazia priamo ukážkové e-mailové správy alebo webstránky a on sám musí rozhodnúť, či sa jedná o phishing alebo o štandardný email či webstránku.

CERTIFIKÁTY PRE ZAMESTNANCOV AJ FIRMU

Po úspešnom absolvovaní povinných online kurzov a online testov získa zamestnanec certifikát. Okrem toho sme pripravili aj certifikáciu pre samotnú firmu. Ak zamestnanci firmy absolvujú povinné kurzy a úspešne vypracujú testy, tak firma získa certifikát IT bezpečnosti SAFELab. Ikony certifikátu môžete umiestniť na svoje webové stránky alebo do prezentačných materiálov, aby ste svojich obchodných partnerov informovali o tom, že vám záleží na IT bezpečnosti.

Máte akékoľvek ďalšie otázky k našim službám?


Radi vám zodpovieme akúkoľvek otázku, ktorá sa týka našich služieb. Kontaktovať nás môžete emailom, telefonicky alebo vyplnením kontaktného formulára.

DEMO verzia a cenník


Naše ceny sú transparentné - odvíjajú sa len od počtu zamestnancov, ktorí budú využívať naše vzdelávanie a služby.

Pre každého potenciálneho zákazníka sme pripravili DEMO verziu, kde sú dostupné prvé dva online kurzy bezplatne, a rovnako sa môžete zoznámiť s prostredím a jednotlivými funkciami našej služby SAFELab.

Kvalitné kurzy od bezpečnostného experta

Vzdelávanie môže baviť len vtedy, ak je kvalitne a zaujímavo spracované. My to vieme, a preto sú online kurzy interaktívne - okrem textu obsahujú aj množstvo grafických ukážok a videí. Kurzy obsahujú desiatky ukážok reálnych podvodných emailov, správ a webových stránok, pričom sú pri nich uvedené videoanalýzy, ktoré podrobne rozoberajú podvodný email či webstránku, a krok za krokom naučia vašich zamestnancov ako preveriť každú podozrivú správu alebo webovú stránku.

Odborné kurzy boli pripravované pod vedením bezpečnostného analytika Petra Danišku, ktorý sa kybernetickou bezpečnosťou a analýzou internetových podvodov zaoberá dlhé roky. Je šéfredaktorom internetového magazínu zameraného na internetovú bezpečnosť - Security Magazín. Publikoval desiatky odborných článkov, ktoré sa zaoberajú bezpečnosťou na internete, analýzou rôznych kybernetických útokov a reálnych internetových podvodov. Články a analýzy, ktoré publikoval, boli použité v rôznych médiách, ako napríklad pri prípravách článkov o internetovej bezpečnosti v známom Denníku N, týždenníku Trend, magazínu TechBox alebo na stránkach Policajného zboru Slovenskej republiky.

Podieľal sa na príprave viacerých reportáží z oblasti internetovej bezpečnosti pre Slovenskú televíziu, ktoré boli odvysielané v reláciách Správy RTVS, Reportéri a Občan za dverami. Pravidelne poskytuje konzultácie a vyjadrenia k aktuálnym kybernetickým hrozbám. V minulosti pracoval pre známu slovenskú bezpečnostnú firmu ESET na projekte Parental Control, ktorý pomáha rodičom strážiť mobilné zariadenia ich detí pred nevhodným obsahom. Aktuálne je zakladateľom a hlavným garantom projektu SAFELab.sk, a taktiež autorom všetkých kurzov pre firemný sektor.

;