Len niekoľko štatistických údajov z oblasti kybernetickej bezpečnosti

Kybernetická bezpečnosť v číslach

Kybernetická bezpečnosť je naozaj dôležitá a dokazujú to aj nasledujúce štatistické údaje:

      Bezpečnostní experti našli a reportovali viac ako 600 000 softvérových zraniteľností len za rok 2022..

      Celkové náklady na kybernetickú kriminalitu presiahnu v roku 2023 závratných 7 000 miliárd eur..

      Zlyhanie ľudského faktora zapríčinilo v roku 2022 až 82% všetkých únikov citlivých dát..

      Kybernetické útoky formou phishingu sa v roku 2022 zvýšili až o 61% oproti roku 2021..

      V roku 2021 sa zdvojnásobil počet ransomware útokov..

      V prvej polovici roku 2021 bolo, v prípade ransomware útoku, vyplatených viac ako 500 miliónov eur na výkupnom..

      Ransomware sa stal najväčšou kybernetickou hrozbou pre slovenské firmy..

Zdroje: HackerOne, Cybersecurity Ventures, Verizon, SlashNext, TechTarget

Firma, zamestnanci a kybernetické hrozby

Kybernetická kriminalita je na vzostupe

Kybernetické hrozby a kybernetická bezpečnosť už nie je len okrajová téma. V dnešnej dobe, keď je fungovanie takmer každej firmy závislé od internetu a IT technológií, sa téma kybernetickej bezpečnosti stáva extrémne dôležitou.

Dôležitosť a nevyhnutnosť informačných technológií v biznise si uvedomujú aj kriminálnici a osoby s nie práve najčestnejšími záujmami. Vo svete vznikajú nové kybernetické hrozby ako napríklad ransomware gangy.

Ide o skupiny skúsených hackerov špecializujúcich sa na ransomware útoky, ktoré dokážu firmu znefunkčniť na dlhé obdobie niekoľkých týždňov až mesiacov. Okrem veľkej finančnej straty firma prichádza aj o svoje renomé, zákazníkov a obchodných partnerov.

Kybernetické hrozby ako phishing, vishing a ransomware môžu mať na slovenské firmy devastačné, až likvidačné dopady. Časy, kedy sa kybernetické hrozby týkali len veľkých zahraničných a nadnárodných firiem sú dávno preč. Hackeri sa objavujú aj na Slovensku a obeťami ransomware útoku sa stávajú aj stredné a menšie firmy.

Dokazuje to aj kybernetický útok na slovenskú firmu Mäspoma, ktorá odstraňovala následky takmer mesiac a stálo ju to rádovo niekoľko stoviek tisíc eur.

Potrebujete pomôcť s ochranou pred kybernetickými hrozbami? Kontaktuje nás.


Pozor! Počas odosielania správy vznikla chyba. Skúste to neskôr prosím, alebo nám napíšte či zavolajte cez kontakty uvedené vyššie.
Vaša správa bola úspešne odoslaná. Budeme Vás kontaktovať v čo najkratšej dobe.

Zavolajte nám

0948 394 291

 

  Ochrana pred kybernetickými hrozbami

Medzi najrozšírenejšie kybernetické hrozby patrí práve phishing. Hacker sa pomocou podvodnej správy alebo webovej stránky snaží získať prihlasovacie údaje zamestnanca, a tak získať prístup do firemnej siete. Práve zamestnanci sú najzraniteľnejšia časť firemnej kybernetickej bezpečnosti.

Prevencia formou vzdelávania a pravidelného testovania v oblasti kybernetickej bezpečnosti je absolútny základ. Viac ako 90% bezpečnostných incidentov býva zapríčinených práve ľudskou chybou. Ak pomocou prevencie zamedzíte kybernetickému útoku, ktorý je zameraný na zamestnancov, tak máte zabezpečených viac ako 90% potenciálnych kybernetických hrozieb.

Okrem samotného vzdelávania je nevyhnutné aj pravidelné testovanie. Najvhodnejšie sú pravidelné simulované phishingové testovacie kampane, ktoré dokážu overiť pripravenosť vašich zamestnancov. Pravidelné rozosielanie a vyhodnocovanie testovacích kampaní udržuje vašich zamestnancov v strehu aj pred skutočným phishingom. S testovaním vašich zamestnancov vám pomôže nástroj PhishTarget, ktorý je súčasťou našej služby SAFELab.

So vzdelávaním v oblasti kybernetickej bezpečnosti a pravidelným testovaním pomôže vašej firme práve služba SAFELab. Pozrite si krátke video nižšie, ktoré vám našu službu bližšie predstaví.

  Čo všetko dokáže služba SAFELab?

Bezpečné a zodpovedné firmy

Naši zákazníci

Aj vďaka vám náš projekt napreduje a zlepšuje sa..

Máte akékoľvek ďalšie otázky k našim službám?


Radi vám zodpovieme akúkoľvek otázku, ktorá sa týka našich služieb. Kontaktovať nás môžete emailom, telefonicky alebo vyplnením kontaktného formulára.

DEMO verzia a cenník


Naše ceny sú transparentné - odvíjajú sa len od počtu zamestnancov, ktorí budú využívať naše vzdelávanie a služby.

Pre každého potenciálneho zákazníka sme pripravili DEMO verziu, kde sú dostupné prvé dva online kurzy bezplatne, a rovnako sa môžete zoznámiť s prostredím a jednotlivými funkciami našej služby SAFELab.

;