PHISHING A ZAMESTNANCI

Pravidelné testovanie zamestnancov

Phishing a podvodné emailové správy sú aktuálne najväčším a najčastejším problémom, s ktorým sa firmy a zamestnanci stretávajú. Existuje niekoľko variantov phishingu. Prvým je necielený phishing, kedy je podvodná správa rozoslaná hromadne na tisíce emailových adries, medzi ktorými môže byť aj tá vaša, firemná. Táto správa väčšinou skončí v priečinku SPAM. Druhý variant je oveľa nebezpečnejší - jedná sa o cielený spear phishing. V tomto prípade sa útočník dobre pripraví, zistí si o vašej firme všetky dostupné informácie a rozošle podvodné emailové správy konkrétnym zamestnancom. Môže sa vydávať za nadriadeného alebo za majiteľa firmy. Odhaliť takýto spear phishingový útok je oveľa náročnejšie.

Samotné vzdelávanie zamestnancov je veľmi dôležité, ale rovnako dôležité je aj pravidelné overovanie ich znalostí a ich ostražitosti. Práve k tomuto účelu vznikla naša služba PhishTarget. Vďaka pravidelnému testovaniu naučíte svojich zamestnancov, aby si dávali pozor na každú prijatú emailovú správu. Postupne u nich vybudujete správnu mieru ostražitosti. Pomocou služby PhishTarget viete odhaliť tých zamestnancov, ktorí nemajú dostatočné znalosti IT bezpečnosti a môžete ich nechať znova preškoliť absolvovaním našich online kurzov.

Celá služba PhishTarget bola navrhnutá tak, aby vám čo najviac zjednodušila testovanie vašich zamestnancov - celú testovaciu phishingovú kampaň vytvoríte rýchlo a jednoducho priamo cez administráciu, po prihlásení do vášho firemného účtu v službe SAFELab. Na testovanie zamestnancov už nepotrebujete IT experta, pomocou našej služby PhishTarget to zvládne každý.

Máte akékoľvek ďalšie otázky k našim službám?


Pozor! Počas odosielania správy vznikla chyba. Skúste to neskôr prosím, alebo nám napíšte či zavolajte cez kontakty uvedené vyššie.
Vaša správa bola úspešne odoslaná. Budeme Vás kontaktovať v čo najkratšej dobe.

Zavolajte nám

0948 394 291

 

Simulovaná phishingová kampaň na pár klikov

1. Vytvorenie testovacej kampane je skutočne veľmi jednoduché, stačí sa prihlásiť v našej službe SAFELab do vášho firemného účtu a prejsť do sekcie PhishTarget. Tu si zvolíte šablónu emailovej správy, ktorú chcete použiť. Napríklad zmenu hesla do emailovej schránky alebo notifikáciu prijatej platby z banky. Aktuálne máte na výber z množstva emailových šablón, pričom pravidelne pridávame nové šablóny. Nevyhovuje vám žiadna predpripravená šablóna? Žiaden problém, v rámci predplatného vám vytvoríme testovacie emailové šablóny priamo na mieru. Jednoducho nám len pošlete ukážkovú emailovú správu a my vám pripravíme identickú šablónu.

2.Po zvolení vhodnej emailovej šablóny už len zvolíte zamestnancov, ktorým sa má testovacia emailová správa odoslať, a naplánujete čas rozosielania testovacích emailov. Phishingové testovacie emailové správy môžete rozoslať ihneď alebo ich rozoslanie naplánovať na konkrétny dátum a čas. Myslíte si, že sú vaši zamestnanci dostatočne ostražití aj v piatok poobede? Zistite to naplánovaním testovacej kampane na konkrétny dátum a čas. Simulované phishingové testovanie nebolo ešte nikdy jednoduchšie.

Vyhodnotenie testovacej kampane a reporty

3. Akékoľvek testovanie by nemalo žiadny zmysel bez vyhodnotenia výsledkov, preto aj v službe PhishTarget nájdete prehľadné výsledky a reporty z testovania. Akonáhle zamestnanec klikne na internetový odkaz v testovacej phishingovej správe, tak sa mu zobrazí upozornenie, že sa jednalo o test. Táto udalosť sa zároveň zaznamená aj v štatistike phishingového testu, ktorú môžete sledovať po prihlásení do svojho firemného účtu v službe SAFELab. K dispozícii máte celkové štatistiky a taktiež detailné štatistiky, kde sú uvedení zamestnanci, ktorí klikli na testovací internetový odkaz, čas kliknutia a IP adresa zariadenia.

Bezpečné a zodpovedné firmy

Naši zákazníci

Aj vďaka vám náš projekt napreduje a zlepšuje sa..

Máte akékoľvek ďalšie otázky k našim službám?


Radi vám zodpovieme akúkoľvek otázku, ktorá sa týka našich služieb. Kontaktovať nás môžete emailom, telefonicky alebo vyplnením kontaktného formulára.

DEMO verzia a cenník


Naše ceny sú transparentné - odvíjajú sa len od počtu zamestnancov, ktorí budú využívať naše vzdelávanie a služby.

Pre každého potenciálneho zákazníka sme pripravili DEMO verziu, kde sú dostupné prvé dva online kurzy bezplatne, a rovnako sa môžete zoznámiť s prostredím a jednotlivými funkciami našej služby SAFELab.

;