Online kurzy IT bezpečnosti zadarmo

Absolvujte dva online kurzy IT bezpečnosti zadarmo a bez registrácie. Naučte sa základy IT bezpečnosti a nenechajte sa okradnúť na internete! Kliknutím na tlačidlo nižšie si zvoľte kurz, ktorý chcete absolvovať.

Zaregistrujte sa a získajte viac

Online kurzy Prečo je internetová bezpečnosť dôležitá? a Základy počítačovej bezpečnosti získate zadarmo hneď po registrácií. Okrem toho získate zadarmo aj šesť kurzov pre tínedžerov a jednu vzdelávaciu rozprávku pre deti. Nasledujúce online kurzy budete mať navždy dostupné po registrácií zadarmo:

 • Kurzy pre dospelých zadarmo:
 • Prečo je internetová bezpečnosť dôležitá
 • Základy počítačovej bezpečnosti
 • Kurzy pre deti (6-12) zadarmo:
 • Prečo nepozerať nevhodné videá a obrázky na internete?
 • Kurzy pre tínedžerov (12-18) zadarmo:
 • Úvod do bezpečnosti na nete
 • Netiketa
 • Trolling, hejting & flaming
 • Falošné účty na sociálnych sieťach
 • Gaming & gambling
 • Násilie & extrémizmus na nete

Okrem toho môžete zadarmo absolvovať aj test zameraný na podvodné emailové správy. Otestujte sa ako ste na tom a či dokážete rozoznať štandardnú emailovú správu od tej podvodnej.

Kvalitné kurzy od bezpečnostného experta

Vzdelávanie môže baviť len vtedy, ak je kvalitne a zaujímavo spracované. My to vieme, a preto sú online kurzy interaktívne - okrem textu obsahujú aj množstvo grafických ukážok a videí. Kurzy obsahujú desiatky ukážok reálnych podvodných emailov, správ a webových stránok, pričom sú pri nich uvedené videoanalýzy, ktoré podrobne rozoberajú podvodný email či webstránku, a krok za krokom vás naučia ako preveriť každú podozrivú správu alebo web, či sa nejedná o podvod.

Odborné kurzy boli pripravované pod vedením bezpečnostného analytika Petra Danišku, ktorý sa kybernetickou bezpečnosťou a analýzou internetových podvodov zaoberá dlhé roky. Je šéfredaktorom internetového magazínu zameraného na internetovú bezpečnosť - Security Magazín. Publikoval desiatky odborných článkov, ktoré sa zaoberajú bezpečnosťou na internete, analýzou rôznych kybernetických útokov a reálnych internetových podvodov. Články a analýzy, ktoré publikoval, boli použité v rôznych médiách, ako napríklad pri prípravách článkov o internetovej bezpečnosti v známom Denníku N, týždenníku Trend alebo na stránkach Policajného zboru Slovenskej republiky. Podieľal sa na príprave viacerých reportáží z oblasti internetovej bezpečnosti pre Slovenskú televíziu, ktoré boli odvysielané v reláciách Správy RTVS, Reportéri a Občan za dverami. Pravidelne poskytuje konzultácie a vyjadrenia k aktuálnym kybernetickým hrozbám. V minulosti pracoval pre známu slovenskú bezpečnostnú firmu ESET na projekte Parental Control, ktorý pomáha rodičom strážiť mobilné zariadenia ich detí pred nevhodným obsahom. Aktuálne je zakladateľom a hlavným garantom projektu SAFELab.sk, a taktiež autorom všetkých kurzov pre dospelých a firemný sektor.

Okrem kurzov je pre vás pripravený ďalší vzdelávací materiál, interaktívne testy - pomocou ktorých si overíte svoje znalosti z oblasti internetovej bezpečnosti, zoznam podvodných internetových obchodov a webových stránok, slovník odborných pojmov a množstvo užitočných aplikácií na stiahnutie, ktoré vám pomôžu zabezpečiť váš počítač. Po úspešnom absolvovaní online kurzov a testov získate certifikáty, ktorými sa môžete preukázať svojmu budúcemu zamestnávateľovi, a takto zvýšiť svoje šance na získanie lepšieho pracovného miesta. Súčasná doba, a hlavne pandémia Covid-19, ukázala ako veľmi je internetová bezpečnosť dôležitá a že nie je dobré zanedbávať vzdelávanie v tejto oblasti. Počítače a informačné technológie sú bežnou súčasťou väčšiny zamestnaní, preto každý zamestnávateľ uvíta nového zamestnanca, ktorý je v oblasti internetovej bezpečnosti dostatočne vzdelaný.

Odborný garant kurzov pre deti a tínedžerov

Všetky kurzy pre tínedžerov a deti boli pripravované s maximálnou citlivosťou k téme. Kurzy pre tínedžerov sa snažia komunikovať ich jazykom, nie sú len suchou teóriu, a zbytočne nenudia. Jednotlivé témy sú založené na situáciách, ktoré sa dnes bežne dejú v online svete internetu. Kurzy boli vypracované pod vedením sociálneho pedagóga Mgr. Evy Stolárikovej, ktorá sa o tému dlhodobo a intenzívne zaujíma. Detské kurzy sú písané obzvlášť citlivo - s ohľadom na vek sa niektoré témy len naznačujú, nezachádzajú do podrobností. Sú zamerané na podporu žiaduceho, pre deti bezpečného správania v online svete, a sú prezentované prostredníctvom príbehov skrz postavy, s ktorými sa deti vedia stotožniť.

Všetky kurzy pre tínedžerov recenzovala známa detská psychologička Mgr. Mária Tóthová Šimčáková, ktorá je zároveň hlavným garantom online kurzov zameraných na tému internetovej bezpečnosti pre tínedžerov. Vďaka tejto spolupráci vám prinášame kvalitné kurzy pre vaše deti, ktoré boli vypracované pod dohľadom skúseného odborníka. Venujeme sa témam ako kyberšikana, netiketa, hejting, dezinformácie a hoaxy, zdieľanie informácií, zdieľanie fotografií a videí, závislosť na nete, kybergrooming a množstvu ďalších dôležitých tém.

Mgr. Mária Tóthová Šimčáková je úspešná detská psychologička. Práci s deťmi sa venuje už 27 rokov, pričom vyše 14 rokov pôsobila ako školská psychologička v základnej škole a gymnáziu v Bratislave. Pracuje s deťmi s rôznymi problémami, s celými rodinami, s učiteľmi a so školskými kolektívmi. V Rade pre reklamu pracuje ako odborník na problematiku reklamy so zameraním na deti. Lektoruje a je autorkou mnohých programov pre deti a mládež. Je odbornou garantkou programu detinanete, kde už 10 rokov monitoruje problematiku internetu a deti, dáva rodičom a učiteľom rady ako zvládnuť bezpečnosť detí. Prispieva do rôznych odborných aj iných publikácií, vedie internetové poradne niekoľkých časopisov. Veľa skúsenosti ako riešiť ťažkosti s výchovou deti získala priamo v rodinách na Slovensku v relácii Pestúnka televízie Markíza. Je šťastnou mamou dvoch detí.

;